Universitat Rovira i Virgili

Ciutat, Territori i Planificació Sostenible - Línies de recerca i directors

+ PhD

Contacta'ns

Tema d'investigació Directors/es Grup d'investigació 
Desenvolupament regional Antonio Paolo Russo (URV)(ELIMINAR) GRATET - URV
Ludek Sýkora (Charles University, Praga) Charles University, República Txeca
Desenvolupament rural i local Remedios Larrubia Vargas (UMA) AG - UMA
Eugenio Cejudo García (UGR)
Juan Carlos Maroto Martos (UGR)
Francisco Navarro Valverde (UGR)
DEOTA - UGR
Jordi Blay Boqué (URV)(ELIMINAR) GRATET - URV
Desigualtat territorial i social Carmen Ocaña Ocaña (UMA)
Juan José Natera Rivas (UMA)
AG - UMA
Francisco Navarro Valverde (UGR) DEOTA - UGR
José Ignacio Muro Morales (URV)(ELIMINAR) GRATET - URV
Robert Thomas Atkinson (Univ. of the West of England) Univ. of the West of England, Gran Bretanya
Economia urbana i gestió cultural José Ignacio Muro Morales (URV)(ELIMINAR)
Antonio Paolo Russo (URV)(ELIMINAR)
GRATET - URV
Ludek Sýkora (Charles University, Praga) Charles University, República Txeca
Espais naturals protegits i la seva gestió Jordi Blay Boqué (URV)(ELIMINAR)
Marta Nel·lo Andreu (URV)(ELIMINAR)
Yolanda Pérez Albert (URV)(ELIMINAR)
GRATET - URV
Geodemografia Carmen Ocaña Ocaña (UMA)
Juan José Natera Rivas (UMA)
AG - UMA
Jordi Blay Boqué (URV)(ELIMINAR) GRATET - URV
Vicente Rodríguez Rodríguez (CSIC) GIE-CSIC
Tecnologies de la informació geogràfica i les seves aplicacions Maria Jesús Perles Roselló (UMA) GFT - UMA 
Yolanda Pérez Albert (URV)(ELIMINAR) GRATET - URV
María Teresa Camacho Olmedo (UGR) PPTDL - UGR
Martin Paegelow (Université Touluse Le Mirail) GEODE
Jean François Mas Caussel (UNAM, México) Universidad Autónoma de México, Mèxic
Tema d'investigació Directors/es Grup d'investigació 
Anàlisi i gestió del paisatge Matías Mérida Rodríguez (UMA) AG - UMA
José Gómez Zotano (UGR) PMAOT - UGR
Marina Frolova Ignatieca (UGR) 
Yolanda Jiménez Olivencia (UGR)
PPTDL - UGR
Patrimoni arquitectònic Josep Lluis Guinovart (URV)
Pau Solà-Morales Serra (URV)(ELIMINAR)
PATRIARQ - URV
Planificació i gestió territorial Rafael Blanco Sepúlveda (UMA)
Matías Mérida Rodríguez (UMA)
AG - UMA
Eugenio Cejudo García (UGR) DEOTA - UGR
Marta Nel·lo Andreu (URV)(ELIMINAR)
Oscar Saladié Borrás (URV)(ELIMINAR)
Aaron Gutierrez Palomero (URV)(ELIMINAR)
GRATET - URV
José Gómez Zotano (UGR) PMAOT - UGR
Marina Frolova Ignatieva (UGR)
Yolanda Jiménez Olivencia (UGR)
PPTDL - UGR
Polítiques urbanes europees Robert Thomas Atkinson (Univ. of the West of England)
Aaron Gutierrez Palomero (URV)(ELIMINAR)
Univ. of the West of England, Gran Bretanya
GRATET - URV
Regeneració urbana Robert Thomas Atkinson (Univ. of the West of England)
Aaron Gutierrez Palomero (URV)(ELIMINAR)
Univ. of the West of England, Gran Bretanya
GRATET - URV
Riscos naturals i humans Maria Jesús Perles Roselló (UMA) GFT - UMA
Oscar Saladié Borrás (URV)(ELIMINAR) GRATET - URV
Emilio Martínez Ibarra (UGR) PPTDL - UGR
Sostenibilitat ambiental José Gómez Zotano (UGR) PMAOT - UGR
Efectes del canvi climàtic sobre el territori Oscar Saladié Borrás (URV)(ELIMINAR) GRATET - URV
Emilio MArtínez Ibara (UGR) PPTDL - UGR
Tecnologies de la informació geogràfica i les seves aplicacions Jesús Vías Martínez (UMA) AG - UMA
Pau Solà-Morales Serra (URV)(ELIMINAR)
Guillermo Zuaznabar Uzkudun (URV)(ELIMINAR)
PATRIARQ - URV
Juan Francisco Martínez Murillo (UMA) GFT - UMA
Javier Gutiérrez Puebla (Universitat Complutende de Madrid) tGIS - UCM
Joan Josep Curto Subirats (OE) Observatori de l'Ebre, OE
Tema d'investigació Directors/es Grup d'investigació 
Control de qualitat de la informació climàtica i homogeneïtzació de dades climàtiques Enric Aguilar Anfrons (URV)(ELIMINAR)
Manuela Brunet India (URV)(ELIMINAR)
F. Javier Sigró Rodríguez (URV)(ELIMINAR)
C3 - URV
Philip Douglas Jones (Univ. of East Anglia, UK) Univ. of East Anglia, Gran Bretanya
Victor Venema (Univ. of Bonn, Alemania) Univ. of Bonn, Alemania
Efectes del canvi climàtic sobre els ecosistemes Nuno Caiola (IRTA)
Carles Ibáñez Martí (IRTA)
Rosa Trobajo Pujadas (IRTA)
Institut de Recerca Tecnologia Agroalimentària, IRTA
P. Sarah Hanoch Lavee (Bar-Illan, Israel) University Bar-Illan, Israel
Indicadors biològics Nuno Caiola (IRTA) Institut de Recerca Tecnologia Agroalimentària, IRTA
Reconstrucció instrumental del clima i arqueologia de dades Enric Aguilar Anfrons (URV)(ELIMINAR)
Manuela Brunet India (URV)(ELIMINAR)
F. Javier Sigró Rodríguez (URV)(ELIMINAR)
C3 - URV
Philip Douglas Jones (Univ. of East Anglia, UK) Univ. of East Anglia, Gran Bretanya
Victor Venema (Univ. of Bonn, Alemania) Univ. of Bonn, Alemania
Variabilitat i extrems climàtics Enric Aguilar Anfrons (URV)(ELIMINAR)
Manuela Brunet India (URV)(ELIMINAR)
F. Javier Sigró Rodríguez (URV)(ELIMINAR)
C3 - URV
Philip Douglas Jones (Univ. of East Anglia, UK) Univ. of East Anglia, Gran Bretanya
Victor Venema (Univ. of Bonn, Alemania) Univ. of Bonn, Alemania
Erosió, desertificació i degradació edàfica Rafael Blanco Sepúlveda (UMA)
Jesús Vías Martínez (UMA)
AG - UMA
Juan Francisco Martínez Murillo (UMA)
J. M. Senciales González (UMA)
José Damián Ruiz Sinoga (UMA)
GFT - UMA
Yolanda Jiménez Olivencia (UGR) PPTDL - UGR
Processos geomorfològics Jesús Vías Martínez (UMA) AG - UMA
Juan Francisco Martínez Murillo (UMA)
J.M. Senciales González (UMA)
GFT - UMA
Efectes del canvi climàtic sobre el territori José Damián Ruiz Sinoga (UMA) GFT - UMA