Universitat Rovira i Virgili

Erasmus Mundus de Quaternari i Prehistòria - Línies de recerca

+ PhD

Contacta'ns

Research lines Supervisors
Geoarchaeology and micromorfology Dr. Afredo Pérez González(ELIMINAR) (CENIEH) 
Dr. Christophe Falguères (ELIMINAR) (MNHN)
Dr. Josep M. Parés Casanovas (ELIMINAR)(CENIEH)
Dr. Pierluigi Rosina (ELIMINAR)(IPT)
Dr. Josep Vallverdú Poch(ELIMINAR) (IPHES/PA-URV)  - CV
Palaeoanthropology Dr. Juan Luis Arsuaga Ferreras(ELIMINAR) (UCM)
Dr. José M. Bermúdez de Castro (ELIMINAR)(CENIEH)
Dr. Ignacio Martínez Mendizábal (ELIMINAR) (UAH)
Dr. Emiliano Bruner(ELIMINAR) (CENIEH)
Dr. Dominique Grimaud-Hervé (ELIMINAR)(MNHN)
Dr. Antonio Rosas (ELIMINAR)(MNCN) 
Dr. Ana Gracia Téllez (ELIMINAR) (UAH)
Palaeontology

Dr. Gloria Cuenca Bescós(ELIMINAR) (URV)
Dr. Jan van de Made (ELIMINAR) (MNCN)
Dr. Jesús Rodríguez Méndez (ELIMINAR) (CENIEH)
Dr. Lionel Gouirchon(ELIMINAR) (CEPAM)

Research lines Supervisors
Quaternary Climate

Dra. Constanta Emilia Boroneant(ELIMINAR) (URV)
Dr. Enric M. Aguilar Anfrons(ELIMINAR) (URV)  - CV
Dr. Peter Domonkos(ELIMINAR) (URV)
Dr. Xavier Sigró(ELIMINAR) (URV)  - CV
Dra. Teresa Vegas Vilarrúbia(ELIMINAR) (URV)
Dr. Jose Sobrino (UV)
Dra. Myriam Khodri(ELIMINAR)
Dr.(ELIMINAR) Carlos Alcaraz Cazorla (ELIMINAR)

Research lines Supervisors
Prehistoric Art Dr. Luiz Osterbeek (ELIMINAR)(IPT) 
Dr. Marcos García Díez (ELIMINAR) (UPV)
Dr. Albert Rubio Mora(ELIMINAR) (URV)
Lithic technologic Dr. Marco Peresani (ELIMINAR)(UNIFE) 
Dr. Ramon Fábregas Valcarce (ELIMINAR)(USC) 
Dra. Sheila Mishra (ELIMINAR)(Deccan College)
Dra. Norah Moloney (ELIMINAR) (University College)
Socialization of heritage Dr. Rafel Sospedra Roca (ELIMINAR) (UB)
Dr. Xavier Hernández Cardona (ELIMINAR) (UB)
Dra. Lucía López-Polín(ELIMINAR) (IPHES) - CV
Palaeontology Dra. Margarita Belinchón García(ELIMINAR) (Museu Ciències Naturals València)
Dr. José Luis Lanata(ELIMINAR) (CONICET)
Research lines Supervisors

Lithic technologic

Dr. Carlo Peretto (ELIMINAR)(UNIFE) 
Dra. Marta Arzarello (ELIMINAR)(UNIFE)
Dr. François Semah (ELIMINAR)(MNHN) 
Dra. Claire Gaillard (ELIMINAR)(MNHN) 
Dr. Andoni Tarriño Vinagre(ELIMINAR) (CENIEH)
Evolution of human behavior and cognition Dra. Ana Mateos Cachorro(ELIMINAR) (URV)
Dr. Miquel Llorente Espino(ELIMINAR) (URV)
Zooarchaeology and taphonomy Dr. Alfred Sanchis Serras (ELIMINAR)
Dra. Bertila Galván Santos(ELIMINAR) 
Dra. Anne-Marie Moigne (ELIMINAR) (MNHN)
Dra. Ruth Blasco López(ELIMINAR) (CENIEH)
Dra. Ursula Thun-Hohenstein(ELIMINAR) (IPHES)
Research lines Supervisors
Evolution of human behavior and cognition Dra. Marina Mosquera Martínez (ELIMINAR)(IO-URV)  - CV
Palaeoanthropology Dr. Carlos Lorenzo Merino(ELIMINAR) (PL-URV)  - CV
Palaeontology Dr. (ELIMINAR)Rafael Blesa González(ELIMINAR) 
Lithic technologic Dr. Andreu Ollé Canyelles (ELIMINAR)(IPHES/PA-URV) - CV
Dr. Eudald Carbonell Roura(ELIMINAR) (CU-URV) - CV
Dr. Josep Maria Vergès Bosch (ELIMINAR)(IPHES/PA-URV)  - CV
Dr. Xosé Pedro Rodríguez (ELIMINAR) (IO-URV) - CV
Zooarchaeology and taphonomy Dra. Isabel Cáceres Cuello de Oro (ELIMINAR)(IO-URV)  - CV
Dra. Palmira Saladié Ballesté (ELIMINAR) (IPHES)  - CV
Dra. Rosa Huguet Pàmies (ELIMINAR) (IPHES) - CV
Dra. Yves Guy Lignereux(ELIMINAR)
Research lines Supervisors
Computer applications in archaeology Dr. Javier Fernández López (ELIMINAR)(RyC-IPHES) - CV
Dr. Sergi Lozano (BdP-IPHES) - CV
Prehistoric Art Dr. Ramón Viñas Vallverdú (ELIMINAR)(IPHES)  - CV 
Dra. Danae Fiore(ELIMINAR) (IPHES) 
Dr. Marcos García Díez(ELIMINAR) (IPHES)
Palaeoanthropology Dra. Marina Lozano Ruiz(ELIMINAR) (IPHES)  - CV
Dr. Alejandro Romero Rameta(ELIMINAR) (IPHES)
Palaeontology Dr. Florent Rivals (ELIMINAR) (IPHES) - CV
Dr. Juan Manuel López García (ELIMINAR) (UNIFE)
Dr. François Semah(ELIMINAR) (IPHES)
Palaeoenvironmental reconstruction Dra. Ethel Ann Allué Martí (ELIMINAR) (IPHES) - CV
Dr. Francesc Burjachs Casas (ELIMINAR) (ICREA) - CV
Dr. Dan Cabanes Cruelles(ELIMINAR) (UB)
Socialization of heritage Dr. Joan Ignasi Pastó Marin (ELIMINAR) (URV) - CV
Lithic technologic Dr. Manuel Vaquero Rodríguez (ELIMINAR)(IO-URV)  - CV
Zooarchaeology and taphonomy Dr. Jordi Rosell Ardèvol(ELIMINAR) (IO-URV)  - CV
Dra. Lidia Colominas Barberà(ELIMINAR) (URV-ICAC) - CV
Línies d'Investigació Directors/es
Computer applications in archaeology
 
Dr. Antoni Canals Salomó (ELIMINAR) (IO-URV) - CV
Molecular archaeology Dr. Policarp Hortolà Gómez (ELIMINAR)(URV)  - CV
Palaeontology Dr. Bienvenido Martínez Navarro (ELIMINAR)(ICREA) - CV
Dr. Hugues-Alexandre Blain (ELIMINAR) (IPHES) - CV
Dr. Jordi Agustí Ballester (ELIMINAR)(ICREA)
Dr. Lorenzo Rook (UNIFI) 
Lithic technologic
 
Dra. Deborah Roxanne Barsky (ELIMINAR)(IPHES) - CV
Dr. Robert Sala Ramos (ELIMINAR)(PT-URV)  - CV
Dra. Gema Chacón Navarro(ELIMINAR) (MNHN)
Dra. Marie-Hekène Maoncel(ELIMINAR) (IPHES)
Dr. Ajithprasad Pottentavida (IPHES)
Dr. Ravindra Korisettar(ELIMINAR) (IPHES)