Universitat Rovira i Virgili

Erasmus Mundus de Quaternari i Prehistòria - Línies de recerca

+ PhD

Contacta'ns

Línies d'Investigació Directors/es
Geoarqueologia Dr. Afredo Pérez González(ELIMINAR) (CENIEH) 
Dr. Christophe Falguères (ELIMINAR) (MNHN)
Dr. Josep M. Parés Casanovas (ELIMINAR)(CENIEH)
Dr. Pierluigi Rosina (ELIMINAR)(IPT)
Dr. Josep Vallverdú Poch(ELIMINAR) (IPHES/PA-URV)  - CV
Dr. Pierluigi Rosina (ELIMINAR)
Paleoantropologia Dr. Juan Luis Arsuaga Ferreras(ELIMINAR) (UCM)
Dr. José M. Bermúdez de Castro (ELIMINAR)(CENIEH)
Dr. Ignacio Marítnez Mendizábal (ELIMINAR) (UAH)
Dr. Emiliano Bruner(ELIMINAR) (CENIEH)
Dr. Dominique Grimaud-Hervé (ELIMINAR)(MNHN)
Dr. Antonio Rosas (ELIMINAR)(MNCN) 
Dra. Ana Gracia Téllez (ELIMINAR) (UAH)
Paleontologia

Dra. Gloria Cuenca Bescós(ELIMINAR) (URV)
Dr. Jan van de Made (ELIMINAR) (MNCN)
Dr. Jesús Rodríguez Méndez (ELIMINAR) (CENIEH)
Dr. Lionel Gouirchon(ELIMINAR) (CEPAM)

Línies d'Investigació Directors/es
Clima del quaternari

Dra. Constanta Emilia Boroneant(ELIMINAR) (URV)
Dr. Enric M. Aguilar Anfrons(ELIMINAR) (URV)  - CV
Dr. Peter Domonkos(ELIMINAR) (URV)
Dr. Xavier Sigró(ELIMINAR) (URV)  - CV
Dra. Teresa Vegas Vilarrúbia(ELIMINAR) (URV)
Dr. Jose Sobrino (UV)
Dra. Myriam Khodri(ELIMINAR)
Dr.(ELIMINAR) Carlos Alcaraz Cazorla (ELIMINAR)

Línies d'Investigació  Directors/es
Art prehistòric Dr. Luiz Osterbeek (ELIMINAR)(IPT) 
Dr. Marcos García Díez (ELIMINAR) (UPV)
Dr. Albert Rubio Mora(ELIMINAR) (URV)
Tecnologia lítica  Dr. Marco Peresani (ELIMINAR)(UNIFE) 
Dr. Ramon Fábregas Valcarce (ELIMINAR)(USC) 
Dra. Sheila Mishra (ELIMINAR)(Deccan College)
Dra. Norah Moloney (ELIMINAR) (University College)
Socialització del patrimoni Dr. Rafel Sospedra Roca (ELIMINAR) (UB)
Dr. Xavier Hernández Cardona (ELIMINAR) (UB)
Dra. Lucía López-Polín(ELIMINAR)
Paleontologia Dra. Margarita Belinchón García(ELIMINAR) (Museu Ciències Naturals Valencia)
Dr. José Luis Lanata(ELIMINAR) (CONICET)
Línies d'Investigació Directors/es

Tecnología lítica

Dr. Carlo Peretto (ELIMINAR)(UNIFE) 
Dra. Marta Arzarello (ELIMINAR)(UNIFE)
Dr. François Semah (ELIMINAR)(MNHN) 
Dra. Claire Gaillard (ELIMINAR)(MNHN) 
Dr. Andoni Tarriño Vinagre(ELIMINAR) (CENIEH)
Evolució del comportament i cognició Dra. Ana Mateos Cachorro(ELIMINAR) (URV)
Dr. Miquel Llorente Espino(ELIMINAR) (URV)
Zooarqueologia i tafonomia Dr. Alfred Sanchis Serras (ELIMINAR)
Dra. Bertila Galván Santos(ELIMINAR) 
Dra. Anne-Marie Moigne (ELIMINAR) (MNHN)
Dra. Ruth Blasco López(ELIMINAR) (CENIEH)
Dra. Ursula Thun-Hohenstein(ELIMINAR) (IPHES)
Línies d'Investigació  Directors/es
Evolució del comportament humà i cognició Dra. Marina Mosquera Martínez (ELIMINAR)(IO-URV)
Paleoantropologia Dr. Carlos Lorenzo Merino(ELIMINAR) (PL-URV)  
Paleontologia Dr. (ELIMINAR)Rafael Blesa González(ELIMINAR) 
Tecnologia lítica Dr. Andreu Ollé Canyelles (ELIMINAR)(IPHES/PA-URV)
Dr. Eudald Carbonell Roura(ELIMINAR) (CU-URV) - CV
Dr. Josep Maria Vergès Bosch (ELIMINAR)(IPHES/PA-URV)  - CV
Dr. Xosé Pedro Rodríguez (ELIMINAR) (IO-URV)
Zooarqueologia i tafonomia Dra. Isabel Cáceres Cuello de Oro (ELIMINAR)(IO-URV)  - CV
Dra. Palmira Saladié Ballesté (ELIMINAR) (IPHES)
Dra. Rosa Huguet Pàmies (ELIMINAR) (IPHES)
Dra. Yves Guy Lignereux(ELIMINAR)
Línies d'Investigació Directors/es
Aplicacions informàtiques en Arqueologia Dr. Javier Fernández López (ELIMINAR)(RyC-IPHES) 
Dr. Sergi Lozano (BdP-IPHES)
Art prehistòric Dr. Ramón Viñas Vallverdú (ELIMINAR)(IPHES) 
Dra. Danae Fiore(ELIMINAR) (IPHES) 
Dr. Marcos García Díez(ELIMINAR) (IPHES)
Paleoantropologia Dra. Marina Lozano Ruiz(ELIMINAR) (IPHES) 
Dr. Alejandro Romero Rameta(ELIMINAR) (IPHES)
Dr. François Semah(ELIMINAR) (IPHES)
Paleontologia Dr. Florent Rivals (ELIMINAR) (IPHES)
Dr. Juan Manuel López García (ELIMINAR) (UNIFE)
Restitució paleoambiental Dra. Ethel Ann Allué Martí (ELIMINAR) (IPHES)
Dr. Francesc Burjachs Casas (ELIMINAR) (ICREA)
Dr. Dan Cabanes Cruelles(ELIMINAR) (UB)
Socialització del patrimoni  Dr. Joan Ignasi Pastó Marin (ELIMINAR) (URV)
Tecnologia lítica Dr. Manuel Vaquero Rodríguez (ELIMINAR)(IO-URV)  - CV
Zooarqueologia i tafonomia Dr. Jordi Rosell Ardèvol(ELIMINAR) (IO-URV)  - CV
Dra. Lidia Colominas Barberà(ELIMINAR) (URV-ICAC)
Línies d'Investigació Directors/es
Aplicacions informàtiques en Arqueologia
 
Dr. Antoni Canals Salomó (ELIMINAR) (IO-URV) - CV
Arqueologia mol·lecular Dr. Policarp Hortolà Gómez (ELIMINAR)(URV)  - CV
Paleontologia
 
Dr. Bienvenido Martínez Navarro (ELIMINAR)(ICREA) 
Dr. Hugues-Alexandre Blain (ELIMINAR) (IPHES)
Dr. Jordi Agustí Ballester (ELIMINAR)(ICREA)
Dr. Lorenzo Rook (UNIFI) 
Tecnologia lítica
 
Dra. Deborah Roxanne Barsky (ELIMINAR)(IPHES) 
Dr. Robert Sala Ramos (ELIMINAR)(PT-URV)  - CV
Dra. Gema Chacón Navarro(ELIMINAR) (MNHN)
Dra. Marie-Hekène Maoncel(ELIMINAR) (IPHES)
Dr. Ajithprasad Pottentavida (IPHES)
Dr. Ravindra Korisettar(ELIMINAR) (IPHES)